![](http://blog.bru.ac.th/wp-content/uploads/2019/05/research-post.jpg)
Level of perception About Situation of The COVID-19
![](http://blog.bru.ac.th/wp-content/uploads/2019/08/1-11.jpg)
การศึกษาแบบบูรณาการเพื่อแก้ปัญหาความยากจนในชุมชนโดยใช้ทฤษฎีเศรษฐกิจพอเพียง : กรณีศึกษาบ้านตราดตวน ตำบลชุมเห็ด อำเภอเมือง จังหวัดบุรีรัมย์ A participatory study with community in order to solve the poverty problems using the theory of sufficiency economic theory : a case study of Tradtoun Village, Tambon Choomhet, Amphure Muang in Buriram Province
![](http://blog.bru.ac.th/wp-content/uploads/2019/05/article-post-670x377.jpg)
ความคิดเห็น